Výhody doplňkového penzijního spoření zaměstnanců

Hlavní výhody příspěvku zaměstnavatele na doplňkové penzijní spoření:

  • Jak u zaměstnavatele, tak ani u zaměstnance nepodléhá příspěvek na penzijní spoření do výše 50 000 Kč ročně (souhrnný limit pro příspěvky na penzijní připojištění i životní pojištění) platbám sociálního ani zdravotního pojištění: 

  • zaměstnavatel tak ušetří 34 % z příspěvku oproti vyplácení mzdy,

  • zaměstnanec tak ušetří 11 % z příspěvku oproti vyplácení mzdy.

  • Příspěvky na penzijní připojištění zaměstnanců jsou daňově uznatelným nákladem podniku v libovolné výši. Podmínkou je, aby přispívání zaměstnavatele na penzijní spoření bylo uvedeno v některém z těchto dokumentů u zaměstnavatele: kolektivní smlouva, pracovní smlouva nebo vnitřní předpis.

  • Příspěvek na penzijní spoření je navíc pro zaměstnance osvobozen od daně z příjmů do výše 50 000 Kč ročně (pokud zaměstnavatel současně nepřispívá na životní pojištění):

  • zaměstnanec tak ušetří 15 % z příspěvku oproti vyplácení mzdy.
    Příspěvek mohou poskytovat i neziskové organizace z fondu kulturních a sociálních potřeb, případně ze sociálních fondů nebo dle interních mzdových pravidel. Toho mohou využít státní instituce, školy, zdravotnická zařízení, příspěvkové organizace apod.
    V rámci ČP programu zaměstnaneckých výhod lze využít slevy na pojištění České pojišťovny (např. životní pojištění, povinné a havarijní pojištění, pojištění domácností nebo staveb, manažerské pojištění a pojištění léčebných výloh v zahraničí). 

Spočítejte si, kolik může vaše firma ušetřit díky doplňkovému penzijnímu spoření.

Kontaktujte nás

Napište nám

Máte-li dotaz, přání či připomínku, použijte kontaktní formulář

Formulář

Klientský portál

Přihlaste se do Klientského portálu a mějte své spoření pod kontrolou

Přihlášení