Aktuální informace k ukončení II. pilíře

K ukončení důchodového spoření dojde v průběhu roku 2016 na základě schváleného zákona o ukončení důchodového spoření.

Nejpozději do 30. 9. doručte do sídla PSČP písemnou žádost  se zvoleným způsobem výplaty úspor ze své smlouvy.

Vaše úspory na smlouvě mohou být vyplaceny třemi následujícími způsoby:

1. Převodem na smlouvu o Doplňkovém penzijním spoření nebo Penzijním připojištění se státním příspěvkem (tzv. III. pilíř).

Jak postupovat?

  • Pokud máte II. i III. pilíř u PSČP, stačí zažádat o převod prostřednictvím naší klientské linky      261 149 111 (Po - Pá 8:00 - 18:00). Vše potřebné pak vyřídíme za Vás.
  • Pokud máte II. pilíř u jiné penzijní společnosti a III. pilíř u PSČP, použijte žádost o výplatu    II. pilíře dané penzijní společnosti. Na žádost uveďte jako výplatní účet stejné číslo účtu a variabilní symbol, které máte pro platby vašich měsíčních příspěvků do III. pilíře u PSČP.

Peníze můžete vložit také na novou smlouvu dětského penzijního spoření. Více informací o tomto produktu naleznete ZDE

Pokud máte II. pilíř u jiné penzijní společnosti a III. pilíř u PSČP, použijte žádost o výplatu II. pilíře dané penzijní společnosti. Na žádost uveďte stejné číslo účtu a variabilní symbol, jako pro platby vašich měsíčních příspěvků.

V případě zájmu o uzavření smlouvy dětského penzijního spoření využijte možnost sjednání on-line nebo navštivte jakoukoliv naši pobočku.

2. Převodem na jakýkoliv Vámi zvolený účet, např. i spořicího nebo investičního produktu. Peníze je možné vyplatit i na účet v zahraničí.

3. Poštovní poukázkou na adresu v ČR.

V případě, že zvolíte způsob výplaty č. 2 nebo 3, postupujte prosím následovně:

  • Vyplňte formulář, který je ke stažení zde.
  • Na formuláři nechte úředně ověřit podpis na poště, obecním úřadě nebo u notáře. Pokud se jedná o převod na smlouvu u PSČP nebo do produktů Generali CEE Holdingu, úředně ověřený podpis není třeba.
  • Formulář zašlete co nejdříve na naši adresu:PSČP, Na Pankráci 1720/123, 140 21 Praha 4.

Upozornění: Pokud do 30. 09. 2016 nedoručíte do sídla PSČP Vámi zvolený způsob výplaty, budou Vaše úspory odeslány na účet místně příslušného Finančního úřadu, kde následně požádáte o jejich výplatu. Žádosti o výplatu nebo o změnu výplaty doručené do sídla PSČP po termínu budou zamítnuty.

Doplňující informace:

  • Výplata úspor je podle zákona možná v období od 15. 10. 2016 do 31. 12. 2016.
  • Vaše vyplacené prostředky můžete podle zákona použít na zpětné doplacení pojistného na důchodové pojištění (státní důchod) za dobu Vaší účasti na důchodovém spoření.
  • PSČP má právo na úhradu účelně vynaložených nákladů spojených s převodem na účet v zahraničí nebo při výplatě poštovní poukázkou.
  • Z důvodu ochrany Vašich úspor budou nejpozději do 1. 7. 2016 veškeré Vaše prostředky investovány pouze do vkladů u regulovaných bank. 

V případě jakýchkoliv dotazů jsme pro Vás k dispozici na naší klientské lince 261 149 111